ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
Για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητών / τριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης με τίτλο: «Επιστήμες της Αγωγής: Τέχνη και Εκπαίδευση»
Το Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης (Π.Τ.Π. Ε.) Του Πανεπιστημίου Κρήτης προκηρύσσει για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020 την εισαγωγή 20 φοιτητών / τριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο: «Επιστήμες της Αγωγής: Τέχνη και Εκπαίδευση»
Η έναρξη των μαθημάτων του ΠΜΣ θα γίνει τον Οκτώβριο του 2019. Οι σπουδές είναι διετείς (τέσσερις εξάμηνες) και οδηγούν στην απόκτηση Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (ΔΔΕ) στις Επιστήμες της Αγωγής: Τέχνη και Εκπαίδυση. Τα μαθήματα διεξάγονται σε απογευματινές ώρες ή Σαββατοκύριακα στις εγκαταστάσεις του Τμήματος και η φοίτηση είναι υποχρεωτική.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να διαβάσετε στο πλήρες κείμενο της προκήρυξης, το οποίο επισυνάπτεται.