ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Για την εισαγωγή μεταπτυχιακών φοιτητών/τριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) του Παιδαγωγικού Τμήματος Προσχολικής Εκπαίδευσης με τίτλο: «Επιστήμες της Αγωγής: Παιδαγωγική και Διδακτική Πράξη»
Το Παιδαγωγικό Τμήμα Προσχολικής Εκπαίδευσης (Π.Τ.Π.Ε.) του Πανεπιστημίου Κρήτης προκηρύσσει για το ακαδημαϊκό έτος 2021-2022 την εισαγωγή 50 φοιτητών/τριών στο Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών με τίτλο: «Επιστήμες της Αγωγής: Παιδαγωγική και Διδακτική Πράξη» σε τρεις Ειδικότητες:

1.Γλώσσα και Γραμματισμός στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία (15 θέσεις)

2.Οι Τεχνολογίες της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών στην Εκπαίδευση (17 θέσεις)

3. Διοίκηση και Επιμόρφωση στην Εκπαίδευση ( 18 θέσεις)

Oι υποψήφιοι/ες μπορούν να επιλέξουν μόνον μια Ειδικότητα.
Η έναρξη των μαθημάτων του ΠΜΣ θα γίνει τον Οκτώβριο του 2021. Οι σπουδές είναι διετείς (τέσσερα εξάμηνα) και οδηγούν στη λήψη Μεταπτυχιακού Διπλώματος Ειδίκευσης (ΜΔΕ) στις “Επιστήμες της Αγωγής: Παιδαγωγική και Διδακτική Πράξη”. Τα μαθήματα διεξάγονται απογευματινές ώρες ή Σαββατοκύριακα στις εγκαταστάσεις του Τμήματος και η φοίτηση είναι υποχρεωτική.

Περισσότερα μπορείτε να διαβάσετε στο πλήρες κείμενο της προκήρυξης, το οποίο επισυνάπτεται.